Konkurss


Eesti Disainiauhinnad toob ühtse katuse alla seni Eestis välja antud disainivaldkonna tunnustused, et võimendada ühiskonnas disaini häält ja sõnumit. Esmakordselt anti Eesti Disainiauhinnad välja 2012. aastal Eesti Disainerite Liidu, Eesti Disainikeskuse, ADC*Estonia ja Teenusmajanduse Koja koostöös.


2018. aastal antakse välja Bruno tootedisaini auhind parima elukeskkondliku toote, parima elustiilitoote ja parima insenertehnilise toote disaini eest, ADC*E veebi- ja graafilise disaini auhinnad ning teenusedisaini auhinnad. Lisaks tunnustame silmapaistvamaid noori disainereid auhindadega SÄSI ja Noor Püss.

Teistkordselt antakse ka välja kaks ELUMUUTVA DISAINI AUHINDA: 

üks kõige suurema mõjuga disaintootele ja teine innovatiivsele lahendusele või teenusele.

ELUMUUTVA TOOTEDISAINI AUHIND
Antakse välja kõige suurema mõjuga disaintootele, mille puhul hinnatakse võimekust aktuaalsete kriisiolukordadele lahendusi leida; ette näha tuleviku stsenaariume ja muudatusi ühiskonnas; võimet luua radikaalseid muutusi meie igapäevaellu ja positiivset elustiili muutust. Žürii teeb valiku tootedisaini auhinna Bruno nominentide hulgast.

ELUMUUTEV TARK LAHENDUS/TEENUS
Tunnustatakse efektiivseid ning innovatiivseid lahendusi ning teenuseid, mis lahendavad probleeme ja muudavad meid ümbritseva keskkonna paremaks ja inimlikumaks.
Eriauhinna eesmärk on näidata, kuidas disain saab tuntavalt muuta inimese isiklikku või kogukondlikku elukvaliteeti kodus, tööl või mujal.
Elumuutva targa lahenduse auhinnale ei saa kandideerida. Žürii teeb valiku teenusedisaini, veebi- ja graafilise disaini kategooriates esitatud tööde hulgast.

Eesti Disainiauhindadega väärtustame, tunnustame ja propageerime esteetiliselt head disaini, mis lahendab mõnda probleemi ning muudab meid ümbritseva keskkonna paremaks ja inimlikumaks, seda loodustsäästval ja jätkusuutlikul moel.


Vaata 2017. aasta nominente:

ADC*E graafilise- ja veebidisaini nominedid ja võitjad on nähtavalt siin.  Vaata 2016. aasta nominente:

 - Graafilise ja veebidisaini nominendid on nähtaval siin.

- Noore Püssi nominendid on nähtaval siin. 

- Teenusedisaini nominendid on nähtaval siin.

- SÄSI nominendid on nähtaval siin.

- Tootedisaini BRUNO nominendid on nähtaval siin.