Eesti disaini aastaraamat nüüd müügil

15. oktoober 2014, Tallinn


Eesti Disainiauhinnad 2013/14 nominentide kataloog/ Eesti disaini aastaraamat 2013/14 koondab Eesti Disainiauhinnad 2014 nominentide töid tootedisaini, graafilise disaini, veebi-ja teenusedisaini, noore disaineri preemia SÄSI, Noore Püssi ja disainihariduse kategooriatest. Ühtlasi annab esinduslik kataloog ülevaate parimast Eesti disainist, demonstreerides kuhjaga võimekust, oskusi ja häid ideid.

Raamatu hind on 10€ ja raamatut saab interneti teel tellida siit

Raamatut saab osta ka Nu Nordikust ning peagi ka Eesti Disaini Majast ja Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumist. 

Raamatu kujundasid Mariana Hint ja Epp Õlekõrs. 

Väljaandja: Eesti Disainikeskus
Toimetaja: Marii Reimann
Trükk: Greif OÜ
Paber: Tom & Otto Gloss, Trucard 2 gloss (Antalis)


Tunnustuseks disainivõluritele

Disain! Võlusõna, mis on rajanud endale teed kunstis, tehnoloogia ja teenuste maailmas. Viimasel ajal isegi ajutegevust uurivate neuroteadlaste töölaual. Suhteliselt uus neuroteaduste uurimisvaldkond peab tõeseks, et ilu kunstis ja disainis võib meid õnnelikuks teha.

Tõepoolest, disain võib olla esteetiline elamus. Disain võib olla uuenduslik ja nutikas toode, aga ka viis, kuidas kõige erinevamaid teenused mugavalt kättesaadavaks teha.

Kõik need disaini variandid on ka Eestis esindatud. On igati põhjendatud jagada tunnustust, sest valdkond edeneb ja avardub kasvavas tempos kunagisest esemekesksest kultuurist maailma mõistmise ja mõtestamise viisina. Pole ju disain eesmärk omaette. Küll aga on eesmärgiks loova mõtlemise, sisuka protsesside analüüsi läbi teadlikult disainitud inimsõbralik vaimne ja füüsiline keskkond. Eesti üheks konkurentsivõime eelduseks on nutikas, paindlik, avatud ja inimväärne disain.
Head edenemist teile, lugupeetud disainerid, võlumaks kunsti ja tehnoloogiat üha uuteks huvitavateks lahendusteks. Muutes meie igaühe päeva mugavamaks, esteetilisemaks ja paremaks, muudate te paremaks kogu maailma.

Urve Tiidus
Eesti Vabariigi kultuuriminister