UUDised
Eesti Disainiauhinnad 2024 näitus
Selgusid Eesti Disainiauhinnad 2024 võitjad
Selgusid Eesti Disainiauhinnad 2024 nominendid
Eesti Disainiauhinnad 2024 konkursile esitati ligi 400 tööd
Eesti Disainiauhinnad 2024 konkursi tähtaeg pikenes!
Noore disaineri auhinnad
Eesti Disainiauhinnad 2024 konkursi auhinnafondi väärtus kokku on üle 20 000 euro
Graafilise- ja meediadisaini auhindade kategooria läbis uuenduskuuri
Intervjuu Hegle Sarapuu-Johansoniga teenusedisainist
Intervjuu EDK juhataja Tiia Vihandiga Disainiauhindadest
Eesti Disainiauhinnad 2024 identiteedi lõi disainistuudio Unt/Tammik
Kuidas ennast ja oma töid konkurssidele/ auhindadele esitada
Tänavune Eesti Disainiauhinnad 2022 näitus saadetakse teele Pärnu Port Arturi keskusesse
Solarise Keskuse disainitänaval saab tutvuda Eesti disainiparemikuga
EDA2022 VÕITJAD ON SELGUNUD
Kuidas ennast ja oma töid konkurssidele/ auhindadele esitada
Eesti Disainiauhinnad 2024 sissejuhatusena räägime sellest, kuidas konkurssidel ennast presenteerida ja oma töid esitada.
Meiega jagavad oma kogemusi ja tähelepanekuid rahvusvaheliste züriide töös osalenud Kai Lobjakas ja Tanel Kärp.
Näpunäiteid ning oma kogemust pakendi ja graafilise disaini konkurssidest jagab Meelis Mikker. Ants Lusti avab ukse teenusedisaini auhinade maailma ja räägib esmakordselt ka 2024. aasta Eesti Disainiauhinade teenusedisainikonkursist.
Sündmust juhib Ionel Lehari, kellel on kogemust nii erinevatest konkurssidest osavõtjana kui ka žürii liikmena.
Saa teada, mida muuta, et olla esimene esimeste seas.
Toimumise aeg: 30. aprill 2024, kell 16.00 - 17.30
Koht: Disainikeskus (Telliskivi 60a/7, 2.korrus)
Kellele? Disaineritele, disainitudengid
Maksumus: Tasuta
Sündmust on võimalik vaadata veebi vahendusel.
Esinejad:
Kai Lobjakas. Foto: Erakogu
Kai Lobjakas on kunstiajaloolane, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi (ETDM) juht. Tema huvifookusse kuuluvad disain ja tarbekunst ning ühisalad nende valdkondade arengus. Ta on algatanud ja kureerinud näituseid nii nõukogude- kui kaasaegsetest tarbekunsti- ja disainipraktikatest Eestis ja siit väljaspool ning neil teemadel ka loenguid pidanud, kirjutanud, koostanud raamatuid ja katalooge. 2020. aastast on ta Rahvusvahelise Muuseumide Nõukogu ICOM tarbekunsti- ja disainimuuseume ning kollektsioone koondava komitee ICDAD juht, kuulub Euroopa disainimuuseumide juhtide ühendusse AAD ning Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu juhatusse.
Tanel Kärp. Foto: Erakogu
Tanel Kärp on disainer, konsultant, iduettevõtja ja Eesti Kunstiakadeemia interaktsioonidisaini magistrikava juht. Omades 20-aastast kogemust disainivaldkonnas, on ta oma karjääris keskendunud sotsiaalsetele teemadele jätkusuutlikkusest kodanikuaktivismini. Oma töös ühendab ta kriitilise mõtteviisi ja erialased metodoloogiad loominguliste- ja juhtimisoskustega, et luua nii inim- kui planeedisõbralikke tooteid, teenuseid ja süsteeme.
Meelis Mikker. Foto: Erakogu
Meelis Mikker on olnud reklaamiagentuuri DDB Eesti loovjuht 25 aastat. Ta on kujundanud sadu pakendeid Eesti toiduainetööstuse suurettevõtetele. Praegu töötab Meelis oma ettevõttes samuti pakendite ja strateegiate kallal. Meelis õpetab Eesti Kunstiakadeemias pakendidisaini meediagraafika erialal.
Ants Lusti. Foto: Erakogu
Ants Lusti on turundusvaldkonnas olnud tegev 30 aastat. Olles EMBA rahvusvahelise ärijuhtimise kraadi omanik, on ta eelnevalt õppinud režzhiid- ja näitejuhtimist, diplomaatiat ja rahvusvahelisi suhteid ning turundust. Lisaks igapäevatööle Creative Unionis, strateegilise disaini agentuuris Identity, kuulub Ants Teenusmajanduskoja, Vaba Lava, Kuressaare Ametikooli ja Tallinna Ülikooli Avatud Akadeemia nõukogudesse. Tema peamised professionaalsed fookused seonduvad strateegia, teenusedisaini ja väärtuse innovatsiooniga.
Ionel Lehari. Foto: Erakogu
Ionel Lehari on EKA visuaalse kommunikatsiooni erialajuht ja dotsent ning ligi 20-aastase töökogemusega disainistrateeg ja õppejõud. Hetkel on ta kommunikatsioonifirmade gruppi Creative Union kuuluva kontseptuaalse disaini agentuuri Identity loovjuht ja partner.
Kellele? Disaineritele, disainitudengid
Maksumus: Tasuta
Teenuses osalemine on ettevõtte jaoks vähese tähtsusega abi (VTA, sündmuse raames kuni 150€). Kontrolli ettevõtte VTA vaba jääki Rahandusministeeriumi lehelt!
Sündmuse läbiviimist kaasrahastab Euroopa Ühtekuuluvusfond.