DISAINIAUHINDADE nädal algas!

12. september 2016, Tallinn

Täna algab Disainiauhindade nädal ja Disainiöö festival. Panime kokku sündmuste kava, et ükski asi kahe silma vahele ei jääks.

☞ Esmaspäeval, 12. septembril kell 17.00 avatakse Viru Keskuse aatriumis Disainiauhindade nominentide näitus. Väljas on 2015.-2016. aasta Eesti disainimaastiku teenuse-, graafilise ja veebidisaini ja tootedisaini paremik ning noore disaineri auhinna SÄSI ja Noore Püssi nominentide tööd.

Näitus on Viru Keskuse aatriumis avatud kuni 25. septembrini iga päev kell 9-21.

☞ Teisipäev on teenusedisaini päev – toimub Jussi Hermuneni teenusedisaini töötuba "More & Faster".

☞ Kolmapäev, 14. september on graafilise ja veebidisaini päralt – päeva alustab Björn Kusoffsky brändingu töötuba ja kell 16.00 toimub Kultuurikatlas ADC*E tagasisideseminar ja võitjate väljakuulutamine. Žüriide esindajad analüüsivad nominentide töid ning vastavad küsimustele. Samuti kuulutatakse välja graafilise ja veebidisaini kategooriate võitjad ning antakse kätte diplomid.

☞  Neljapäeval saab mitmeid disainiauhindade žüriiliikmeid ning teisi väärikaid esinejaid kuulata Disainiöö seminaril “Redefining design”.

Neljapäeva õhtul kell 19 võtavad arhitektuuri Välkloengu teatepulga üle disainerid ja teemaks on "Piiritus”.

☞ Ja reedel jõuab kätte auhinnagala päev – kell 20.00 kuulutatakse Kultuurikatla Black Boxis toimuval galal välja tootedisainiauhinna BRUNO, teenusedisaini, noore disaineri preemia SÄSI ning EKA disainihariduse preemia laureaadid. Samuti antakse välja ADC*E peaauhinnad – parim hange, Noor Püss, Aasta Disainer ja Grand Prix. Õhtu tipneb elumuutva toote ja elumuutva lahenduse/teenuse auhindade väljakuulutamisega.

Pärast galat tuleb ka loomulikult afterparty, mis sel aastal toimub Balti jaamas.

☞ Kuni pühapäevani kestab Disainiöö festival, mille keskseteks sündmuskohtadeks on Kultuurikatel ning endine kino Helios.

Disainirohket nädalat,

Eesti Disainikeskus