Disainiauhindadele kandideerib 415 tööd

24. august 2018, Tallinn
14. augustil jagatakse Eesti Disainiauhindu, millele konkureerib 415 tööd. Suurim esitatud tööde arv on sel aastal graafilise- ja veebidisaini kategoorias.
Laureaadid kuulutatakse välja Disainiöö raames toimuval pidulikul auhinnagalal 14. septembril Kadrioru Tennisekeskuses, kus tunnustatakse parimaid tootedisaini, graafilise ja veebidisaini, teenusedisaini ja noore disaineri kategooriates, samuti annab EKA välja disainihariduse preemia. Gala on avatud kõikidele huvilistele.

ADC*E (Art Directors Club Estonia) juhatuse liige, Disainibüroo Velvet loovjuht ja disainijuht Janno Siimar ütles, et keskmine tase on oluliselt tõusnud. “Selge areng on toimunud selles, et üldiselt on näha varasemast tugevamat suunda turule, mitte niivõrd lihtsalt ilusate asjade loomisele,“ lausus Siimar ning lisas, et hea disain sünnib siiski vajadusest. „Äriline mõtlemine ja disaini rakendamine äri vankri ette on arenemas,“ ütles Siimar kuid lisas, et fundamentaalne hüpe edasi on suures osas veel ees.

“Disainiauhindade eesmärk on tõsta esile disaini mõju ja väärtust, juhtida tähelepanu headele Eesti disaineritele ning kõigele sellele, mida tark disaini kasutus ettevõtlusele, igapäevaelule ja kogu ühiskonnale pakub”, lisas Tiia Vihand, Eesti Disainikeskuse juhataja.

„Viimastel aastatel on näha olulisi edusamme disainerite ja ettevõtjate ning avaliku sektori koostöös, aga siiski ollakse alles pika tee alguses ütles Vihand ning lisas, et lisaks tublide tegijate tunnustamisele soovime disainiauhindadega inspireerida nii ettevõtteid kui avalikku sektorit head professionaalset disaini kasutama”.

Eesti Disainiauhindadele konkureerivaid töid saab näha siit: http://defol.io/competitions ning BRUNO tootedisainiauhinnale konkureerivad töid saab vaadata aga siit: http://edl.ee/konkurss#12. 10. septembril avatakse nominentide töödega näitus Viru Keskuse aatriumis. Alates tänasest saab kaasa rääkida Eesti parimate tootedisainerite rahvalemmiku valikul Eesti Disainiauhind BRUNO Facebooki lehel.

Eesti Disainiauhinnad 2018 korraldajad on Eesti Disainikeskus, Eesti Disainerite Liit, ADC*E jaTeenusmajanduse Koda koostöös Eesti Kunstiakadeemiaga.Disainiauhindade väljaandmist toetavad Silen, Viru Keskus, Antalis, EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Ettevõtlusamet.