Eesti Disainiauhinnad 2020 parimad tööd jõuavad esmakordselt Narva!

14. juuni 2021, Tallinn

14. juunil 2021 avaneb Narva Vaba Lava hoones Eesti disainiparemikku tutvustav näitus ‘‘Eesti Disainiauhinnad 2020‘‘. Vaba Lava fuajee ja kohvik on täitunud mänguliste värviliste kuubikutega ning tutvuda saab Eesti viimase kahe aasta parimate disainitöödega. Eesti Disainiauhinnad (EDA) konkursi jaoks on see esmakordne kui näitus Narva jõuab. 

Fotol: Vaba Lava Narva (Linda tn 2)

EDA konkursi ja näituse eesmärk on tunnustada Eesti võimekamaid disainereid ja disainibüroosid, parimaid disainikasutajaid ning erilisemaid disainitegusid, millega tuuakse avalikkuse ette disainivaldkonna viimase kahe aasta edulood.

EDA 2020 näitus on valminud koostöös disainibürooga BYNEW, sisearhitekti Tõnu Kalpuse ja Eesti Disainikeskusega ning on inspireeritud Rubiku kuubiku motiivist, mis on osa Eesti Disainiauhinnad 2020 identiteedist.

“Tahame EDA 2020 näitusega tuua näited heast disainist inimestele lähemale, et tekitada rohkem huvi ja diskussiooni disaini vastu ja ümber. Samuti soovime tutvustada hinnatud kodumaiseid disainereid ja nende poolt disainitud tooteid ja teenuseid, mis meid igapäevaselt ümbritsevad. Meil on äärmiselt hea meel, et oleme sel korral jõudnud EDA näitusega nii mitmesse Eesti linna ning rõõm on tõdeda, et Eesti Disainiauhinnad näitus on esmakordselt jõudnud ka Narva ,” selgitab Eesti Disainikeskuse juht Tiia Vihand.


Fotol: EDA 2020 näitus Narva Vaba Laval

EDA 2020 rändnäitus on olnud eksponeeritud juba Tallinnas Viru Keskuse aatriumis, Võrus Vana-Võromaa Kultuurikojas, osaliselt TÜ Delta maja galeriis ja ERMis (Eesti Rahva Muusueumis).

Tänavusele Eesti Disainiauhinnad 2020 konkursile esitati kokku 235 tööd, millest 49 saab näha EDA 2020 nominentide näitusel. Kõikide EDA 2020 nominentidega saab tutvuda eestidisainiauhinnad.ee veebilehel.

EDA 2020 näitusel saab tutvuda järgmiste disainikategooriate parimate töödega:

- Graafiline ja digitaalne disain;

- Teenusedisain;

- BRUNO tootedisainiauhinnad;

- Disaininihariduse auhind;

- Valdkondadeülesed kategooriad (Disainimuutja, Aasta Disainitegu)

- Eriauhinnad (Noor Püss, SÄSI, Prillitoos ja BRUNO elutööauhind)



Fotol: Eesti Disaini aastaraamat 2019/2020

Eesti Disainiauhinnad 2020 konkursi raames valmis ka Eesti disaini aasta-raamat 2019/2020, mis koondab endas kokku Eesti Disainiauhinnad 2020 konkursi võitjad, Eesti kahe viimase aasta võimekamad disainerid, disaini-bürood, parimad disainikasutajad ning erilisemad disainiteod ja edulood. Raamatu on kujundanud disainibüroo BYNEW. Raamatut saab endale posti teel tellida Eesti Disainikeskusest  hinnaga 18 € + 9% KM.

Täname Eesti Disainiauhinnad 2020 näituse suurtoetajat Eesti Kultuurkapitali.

Eesti Disainiauhinnad konkurssi korraldab Eesti Disainikeskus, koos Eesti Disainerite Liidu, ADC*Estonia, Teenusmajanduse Koja ja Eesti Kunstiakadeemiaga. Esmakordselt anti Eesti Disainiauhinnad ühiselt välja 2012. aastal, tootedisainiauhinda BRUNO on antud välja aastast 2006.

//

EDA 2020 näitus Vaba Lava hoones (Linda 2, Narva) on tasuta sissepääsuga ning avatud E-N kell 12.00–18.00 ja R-L kell 12.00–20.00 . Näitus jääb Vaba Laval avatuks 30. septembrini 2021.

NB! Näitusekülastajatel palutakse desifintseerida käsi ning hoida distantsi vajadusel disaintsi. Korraldajad jälgivad kõiki reegleid ja soovitusi, mis on riiklikult seoses koroonaviiruse puhanguga näituse toimumise ajal kehtestatud.