Sel reedel selguvad parimad Eesti disainerid

24. september 2014, Tallinn
 
Sel reedel, 26. septembril kell 20.00 kuulutatakse Lilleküla jalgpallihallis  toimuval auhinnagalal välja parimad disainerid tootedisaini, graafilise ja  veebidisaini, teenusedisaini, noore disaineri preemia SÄSI ja disainihariduse  kategooriates. Kohal on nii Eesti disainimaailma silmapaistvad näod kui ka  rahvusvaheline žürii. 

Disainiöö raames toimuv gala leiab aset Lilleküla jalgpallihallis, Asula 4b, A le  Coq Arena kõrval.

Piletid on müügil Piletilevis. 

Sel aastal laekus konkursile kõikides kategooriates rekordarv töid.  „Konkurents on ülitihe - oma parimad tööd on esitanud kümned oma ala  tipptegijaid, mis tee auhinnatseremoonia kindlasti pingeliseks ja põnevaks,” on Eesti Disainikeskuse juht Jane Oblikas veendunud. 

Õhtut juhivad Liisi Eesmaa ja Jaak Prints ning auhinnatseremoonia lõpetab koreograaf, programmeerija ja interdistsiplinaarse kunstniku Taavet Janseni  spetsiaalselt selleks õhtuks valminud projektsiooni ja tantsija vaheline duett  "Digitaalne kosmosereis". 

Nominentide töödest koostatakse näitus, mis avatakse 25. septembril kell  15.30 Teater NO99-s. Näitusel on väljas 2013.-2014. aasta Eesti  disainimaastiku teenuse-, graafilise ja veebidisaini ja tootedisaini paremik ning  noore disaineri auhinna SÄSI ja Noore Püssi nominendid. 

Eesti Disainiauhindu antakse Eesti Disainikeskuse, Eesti Disainerite Liidu,  Teenusmajanduskoja, ADC*Estonia ja Eesti Kunstiakadeemia poolt välja  aastast 2012 eesmärgiga väärtustada, tunnustada ja propageerida head  disaini, mis ei paku vaid esteetilist naudingut, vaid lahendab probleeme ja  muudab meid ümbritseva keskkonna paremaks ja inimlikumaks ning seda  loodustsäästvalt ja jätkusuutlikult.  

Eesti Disainiauhinnad 2014 peasponsor on TransferWise, suurtoetajad on  BDO, Antalis, Kitman Thulema, Lexus.