Sulev Luiga: Teenusedisaini panustamine on ainus tõsiseltvõetav võimalus arenguks

28. august 2012, Tallinn

Eesti Disainiauhinnad 2012 teenusedisaini kategooria suurtoetaja BDO tegevjuhi Sulev Luiga sõnul on teenuste disain mõjus võimalus, kuidas sarnastest turuosalistest oluliselt eristuda ja lisaväärtust tõsta.

Professionaalseid teenuseid osutava firmana on BDO ka ise teenuste disaini kasutamisest ja arendamisest huvitatud. „Teenusedisaini toetamine BDO poolt aitab tähtsustada Eestile olulist teenusmajandust kui sellist tervikuna ning näidata teenusmajanduse ettevõtetele võimalust edasiseks arenemiseks ja eristumiseks,“ ütleb Sulev Luiga.

Luiga hinnangul on maailma mastaabis teenusmajanduse investeeringute tootlikkus keskmiselt kaheka korda kõrgem kui investeeringutel tehastesse ja tootmisseadmetesse. „Tänaseks on teenuste osakaal Eesti SKPst oluliselt kõrgem kui mitmetel teistel Ida-Euroopa riikidel, samas on siin osutatavate teenuste tootlikkus veel oluliselt madalam kui arenenud riikides,“ lisab ta.

„Teenusmajanduse osakaal meie igapäevaaelus kasvab ka tulevikus ning selle tootlikkuse edasisel tõstmisel on peamiselt kolm võimalust: inimeste asendamine masinatega, tegevusmahtude kasvatamine ning lisaväärtuse tõstmine. Kaks esimest võimalust on teenusmajandusettevõtetes märkimisväärsete piirangutega, seega panustamine lisaväärtuse tõstmisse teenusdisaini kaudu on Eesti teenusmajanduse arendamisel järgmisele tasandile pea ainsaks tõsiseltvõetavaks võimaluseks,“ selgitab Luiga.

Teenusedisaini kohta loe lähemalt siit: http://eestidisainiauhinnad.ee/teenusedisain