Algas kandideerimine Eesti Disainiauhinnad 2018 konkursile

1. juuni 2018, Tallinn

1. juunist kuni 13. augustini saab esitada töid Eesti Disainiauhinnad 2018 konkursile, mis tunnustab Eesti disainiparemikku.

Tänavu jagatakse välja Eesti Disainerite Liidu tootedisainiauhind BRUNO, ADC*E veebi- ja graafilise disaini auhinnad, valitakse välja parimad teenusedisainitööd koostöös Teenusmajanduse Kojaga. Lisaks antakse välja ka parima noore disaineri auhinnad SÄSI ja Noor Püss ning Eesti Kunstiakadeemia disainihariduse preemia.

Iga kahe aasta tagant jagatavate auhindadega väärtustatakse, tunnustatakse ja propageeritakse head Eesti disaini, mis pakub lahenduse mõnele probleemile, muudab ümbritseva keskkonna paremaks ja inimlikumaks, seda ökonoomsel ja jätkusuutlikul moel.

2016. aastal nii BRUNO tootedisainiauhinna kui ka Noore disaineri preemia SÄSI pälvinud Johanna Tammsalu ei mõelnud enda sõnul igapäevast tööd tehes võimalikele auhindadele. “Seda enam oli tunnustus toredaks üllatuseks. Kindlasti tõid võit ja kaasnenud meediakajastused senisest rohkem tähelepanu ning uusi põnevaid töid, sellega koos aga ka rohkem vastutust,” ütles Tammsalu.

Auhindade nominendid tehakse teatavaks 23. augustil. Züriid on rahvusvahelised. Auhindadele kandideerivaid töid eksponeeritakse XIII Disainiööl kahe nädala jooksul Eesti Disainiauhinnad 2018 näitusel, mis avatakse 10.09 Viru Keskuse aatriumis.

Eesti Disainiauhindadele saab kandideerida 1. juunist kuni 13. augustini.

Graafilise disaini, veebidisaini, teenusedisaini, noore disaineri töid saab esitada Defolio keskkonnas. Tootedisainiauhinnale BRUNO saab kandideerida siin. Disainihariduse auhinnale saab kandideerida siin.

Konkursi tingimused ja lisainfo leiab veebilehelt www.eestidisainiauhinnad.ee.

Eesti Disainikeskus, Eesti Disainerite Liit, ADC*Estonia, Teenusmajanduse Koda ja Eesti Kunstiakadeemia annavad üheskoos välja Eesti Disainiauhindu alates 2012. aastast. Tootedisainiauhind BRUNO asutati 2006.a. Eesti Disainiauhindu antakse välja üle aasta, 2016.a. esitati auhindadele kokku 490 tööd.

Eesti Disainiauhinnad 2018 suurtoetajad on Viru Keskus, Antalis, Silen, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital ja EAS Euroopa Regionaalfondi vahenditest.